cejnek maly v ruce

První chytání 2015 – Frenky

Konečně,

konečně se sešlo vše potřebné, abych se mohl vydat na ryby, ano jen na 2 hodinky po práci, ale je to tady !!! Počasí na jedničku, v práci končím ještě než slunce zapadá, živá nástraha zakoupena, krmná směs připravena musím vyrazit …

Zavítal jsem na místní přehradu, moje očekávání bylo v podstatě nulové, už jen myšlenka na posezení u vody mě naprosto uspokojovala.

V plánu byla zkouška feederu (díky za tipy Fidisku), ale i položené – i když tady voda roztála teprve před dvěma dny, takže jsem od položené nečekal žádné zázraky.

detal na feeder.jpg detal na feeder 2.jpg detal na polozenou.jpgPrvni nahozeni 2015.jpg

 

Na výpravu jsem si připravil pouze drobné množství sypké směsi založeném na pšenici, pro lepší vábení bílé ryby a krabičku masných červů jako nástrahu. Pro položenou jsem ještě volil pár foukaček opět s červíky a větším háčkem velikosti 4 – abych menší rybu odradil.

detal masnych cervu a foukacky.jpg

 Po 15 minutách se mi již začal pracovat feeder, tentokrát jsem na doporučení vynechal předchozí vnazení koulemi a šel pouze do velmi malého množství krmné směsi. První přišel cejnek malý (fakt drobeček), bože jakou já měl radost když se sekl a cítil ty malé drobné záškuby, ale věřím, že to každý zapálený rybář zná. Další cejnci se jen hrnuly a za dvě hodinky jsem jich na břeh dostal 6 jasně všechno jen drobky, ale každý mi udělal velkou radost.

cejnek malý z dalky.jpg cejnek maly detal 1.jpg cejnek maly v ruce.jpg cejnek maly v ruce detail.jpg cejnek maly macro.jpg cejnek maly ve vode.jpg cejnek maly detal ve vode.jpg

Jelikož dnes (10.03.2015) bylo opravdu luxusní počasí vydržel jsem až do západu slunce. Takhle krásně jsem si neodpočinul za celou zimu.

zapad slunce na klidne hladine.jpg zapad slunce na klidne hladine (2).jpg

Všem Vám přeji Petrův zdar a mraky času na rybaření.

 

Frenky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..