Sraz týmu 2015 – Pilský rybník Bohdaneč

Ve dnech 27-29.06.2015 proběhl sraz týmu Rybářů bez hranic na rybníku Pilský v Bohdanči.

Oproti předchozím rokům jsme tento rok provedli výběrové řízení na soukromé vody a jako nejlepší dostupná (chápej finančně, auto u sebe, délka cesty) voda vyšel Pilský Rybník v Bohdanči. Ochota majitele pana Píbila se domluvit na pronájmu celého jednoho břehu byla skvostná a já mu za to ještě jednou děkuji.

Sraz se konal na soukromé vodě Pilský rybník, tato voda se nachází v malém městečku Bohdaneč kousek od Ledče nad Sázavou. Velikost vody je 5,6ha a je velmi dobře dostupná autem. Břehy jsou nízké a dostatečně široké pro bivaky i stany. Vybavenost okolí je na velmi slušné úrovni, jsou zde k dispozici klasické a čisté splachovací toalety, restaurace v hotelu, lanové centrum atd. takže pokud se vydáte s rodinkou je se čím zabývat i když by ryby nechodili. Jako největší zábava mimo rybolovu byl pro nás v týmu OSLÍK – až vodu navštívíte rychle to pochopíte 😀

pilsky rybnik Pohled na Pilský rybník Bohnaneč

V rybníku je zastoupena hlavně obsádka kapra (více kusů okolo 17Kg) a Jesetera (max 65kg) dále lín a amur a samozřejmě v menším počtu i další druhy ryb. Na první pohled je vidět, že obsádka vody je opravdu poctivá, ryby vidět byly včetně trofejních koi kaprů, jen na pruty je dostat nebylo tak jednoduché, ale to je prostě rybařina.

jeseterChycený kapr

Oproti předchozím srazům jsme se domluvili na místech kde budeme sedět již dopředu – mapy a možnost leteckého snímku umožnila si pečlivě naplánovat rozsazení, umístění bivaků a společného zázemí tak, aby maximálně vyhovovalo všem. Domluveno bylo sejít se na 08:00, aby se všichni měli čas na místo dostavit a prohlídnout si svá lovná místa. Všichni jsme si pomohli při stavbě tábora a nemuseli vstávat příliš brzy, samozřejmě „předseda“ (frenky) si to o 10min protáhl holt ostuda hned první den 😀 budiž mu odpouštěno.

mapka rybníku pilský rozmnisteni.jpg

Dle domluvy s majitelem panem Píbilem jsme měli umožněno zavést si věci až k lovnému místu, což jsme s ochotou využili. Už během vybalování a stavění přístřešků se ukázala první ryba byl to jeseter 117cm 7,6 Kg chycený Lucinkou, její šťastné pruty, jako jediné následně zdolávali další ryby a nám pomalu tuhl úsměv na rtech.

Lusynga a její první jeseter Společná fotky při čekání na předsedu

Začali jsme tedy měnit strategie a nástrahy a po krátkém čase se již ozývali jízdy. Tentokrát jsme na srazu měli kytaru za to moc díky Honzo !!! Díky její atmosféře byl podvečer s grilováním jedinečný a těžko zapomenutelný. V sobotu chodil hlavně jeseter a lín, kapři měli odmlku, ale i to jsme dokázali přerazit.

P1090262.JPG P1090269.JPG P1020603.JPG P1090288.JPG

V Neděli již byly ryby mnohem více při chuti a začínaly se naplňovat počty ryb u jednotlivých členů. Nejdelší chycená ryba tohoto dne byl Jeseter 120cm 9kg kterého dostal starej Frenkáč a kapr 86cm 12kg který se povedl Martinovi Č. byla to jeho první chycená ryba, takže radost byla obrovská. Od této chvíle se však vše obrátilo a i Martinovi začaly chodit ryby. Poslední kdo si ještě nesáhl na rybu byla Adélka, ale jako kdyby se vše ve 20:00 změnilo, její pruty se třikrát za sebou rozechvěli a i ona si zapsala několik jeseterů a jednu komplet urvanou sestavu (že by Jessy ?)

P1020606.JPG P1020636.JPG P1020638.JPG P1020653.JPG

Krásná a nezapomenutelná momentka, byla když Honzíkovi na pravém prutu, kapr málem strhnul swinger a hlásič, jak odvíjel a když doběhl k prutům sekl ten druhý !!! Celý tým málem omdlel smíchy, ale ryba byla naštěstí stále na prutě a po záseku správného prutu přišel krásný kapr.

P1020695.JPG P1020697.JPG

Nedělní podvečer byl na ryby vůbec nejhojnější, začali chodit kapři i jeseteři – voda je velmi silně obsazena jesetery okolo 100cm, které jsme na pruty dostali v opravdu hojném počtu. Kaprů již bylo znatelně méně ale po nasazení tygřího ořechu a tajného boilie se i kapři nechali přesvědčit.

P1020662.JPG P1020667.JPG P1020684.JPG 20150628_210902.jpg P1020688.JPG P1020691.JPG P1020701.JPG P1020702.JPG

 Jelikož dalšího dne kolem poledne byl naplánován odjezd Jirka, Fidis a Honzík se rozhodli to „vyhrotit“ a chytat co nejdéle. Všechno jim nahrávalo do karet, neboť jim zbylo mnoho dřeva a tedy mohli v poklidu udržovat oheň v grillu. Za nedlouho na to přišel Martin Č. a jako správný nadšený rybář se nenechal dlouho přemlouvat k noční chytačce. Zima byla neúprosná. Chodíme přehazovat udice a občas vytáhnout rybu.

P1020686.JPG 20150628_221820.jpg P1020690.JPG P1020699.JPG

Všichni se tulíme co nejblíž k ohni a povídáme si historky, načež mi začne pípat příposlech. „Byl to jen planý poplach“, otočím se zpátky k ohni a začnu mluvit na Martina, se kterým jsem před 5 sekundami mluvil…ale odpovědi jsem se nedočkal, protože když jsem ho viděl vyvěšeného na židličce, tak mi bylo jasné, že mikrospánek je větší pán. Ručička hodin se pomalu schyluje k čtvrté hodině ranní a v tom nás zaplavila neskutečná dávka adrenalinu. Nenechte se mýlit, nebyla to ryba, ale převalující Honza na židličce, který nám skopl grill se žhavými uhlíky přímo pod nohy. V tento moment jsme naznali, že je čas jít každý do svého bivaku a trochu se prospat.

P1090302.JPG P1020639.JPG

Toho stejného dne (o pár hodin později) jsou již všichni na nohách, přehazují, navazují, až na Honzu, který se k ránu jen tak tak doplazil do své „kukaně“ a takřka spal na blátě se zapnutou čelovkou. Užíváme si poslední momenty rybaření a za jemného letního deště a jdeme to zkusit na molo s bublinou a rohlíkem. Byla to trefa do černého. Během hodiny jsme vytáhli 4 amury od 80 do 92cm. Krásné zakončení třídenní výpravy na nás nechalo nezapomenutelný zážitek.

P1020723.JPG P1020737.JPG P1020748.JPG P1020753.JPG

Věřím, že každý člen týmu jmenovitě Fidis, Jirka, Me2d, Lusynga, Frenky, Starej Frenkáč, Honzík, Martin, Adélka, Laky a nově také Pavel a Marek, že byl spokojen. Pavla a Markaza všechny VÍTÁM V TÝMU. Všichni členové si vytáhly několik ryb a hlavně parta naplánovala další aktivity. (o kterých se také dočtete)

MarekPavel

Hodnocení vody

Klady

 • Dostupnost vody autem – na domluvu zavezení vybavení na lovné místo
 • Hotel a restaurace – možnost ubytování a stravování přímo u rybníka v luxusním hotelu
 • Toalety – klasické porcelánové čisté toalety s pitnou vodou.
 • Klidné prostředí a ticho – až na oblíbeného oslíka, který Vás prostě dostane !!!
 • Velké zarybnění a hlavně čisté nepopíchané ryby.
 • Neuvěřitelná bojovnost ryb – toto překvapilo všechny členy když drobní jeseteři dokázali 15 minut vodit prut jako dvakrát taková ryba.
 • Krásná možnost nahazování – minimum stromů a když tak seříznuté větve.
 • Solidní ceny a skvělý majitel vody, což je k nezaplacení.
 • Kousek o vody je obchod s potravinami (chleba, voda, ovoce atd.) takže se nemusí tahat téměř nic.
 • Pitná voda k dispozici po celý den ZDARMA
 • Možnost WIFI

Zápory

 • Nemožnost zavést si krmení – házet za pomoci rakety je neefektivní a musí se naházet více krmení než při zavezení lodí.
 • Malá část vody je považována za hájenou – za mostkem, zde se však drží větší množství kaprovitých ryb a dostat se k nim není umožněno.
 • Neposekaná tráva – u břehů ano, ale v místech kde se staví stany byla tráva vysoká.

Další fotky ze srazu naleznete v naší galerii a nebo ZDE

Video ze srazu !!! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..