Pohoda na hrázkách

Výprava na hrázky 16-17.07.2013

Jsou prázdniny, rybaření je v plném proudu a proto neváháme, nemarníme čas a domlouváme se, kdy vyjet na Hrázky. Od poslední výpravy jsme společně nakoupili plno nových nástrah, návnad a dosud neozkoušených věcí. Voláme správci, rezervujeme místo, připravujeme náčiní a za brzkého rána vyjíždíme.

Po příjezdu šlo zřetelně poznat, že je běžný pracovní týden a spoustu lidí je v práci. Byli jsme nemile překvapeni, protože jsme měli zarezervovaný jiné lovné místo, než jsme původně zamýšleli. Neházíme flintu do žita a vybíráme jiné místo, které známe jen od pohledu z minulých návštěv. Přicházíme, rozbalujeme, zakrmujeme, navazujeme. Po nahození prutů přichází řada na 100% relax.

výprava hrázky - pohodička výprava hrázky - pohodička 1

Jirka na vlasový přívěs dává 2 halibut pelety pod sebe a boilies s příchutí maso – játra. Já zkouším taky halibut peletu a na druhý prut zkouším 10mm peletku a kapří pop-up bonbón. Nahazujeme a zaujímáme své pozice na lehátkách. Během 10 minut přichází první pípání. Na druhém prutu byla jízda, ale zásek do prázdna. „Co to je?“ říkáme si. Po několika podobných situacích zjišťujeme, že se jedná pouze o přejezdy ryb. Pozitivum jsme viděli, že ryby si našli zakrmené místo asi 5 metrů od břehu. Rozkrmili jsme si 2 místa. První místo bylo na zmíněných 5 metrech od břehu a druhé přibližně v půlce rybníku. Zakrmovali jsme v menším množství, ale v pravidelných intervalech. Krmili jsme 6mm halibut peletami na které jsme chytali, ale ve větších rozměrech. Přidal jsem k nim i pstruhové peletky. Pro větší zakrmování jsme použili kvašenou kukuřici, řepku, konopné semínko.

Partikl do rakety 1 výprava hrázky Partikl do rakety 2 výprava hrázky

Pro delší zakrmování jsem používal zakrmovací raketu, která se při dopadu na hladinu otevře. Zaklipoval jsem tedy vlasec a házel do půlky rybníka partikl s peletami.

Zakrmovací raketa 1 Zakrmovací raketa 2

Při chytání v blízkosti břehu jsme po mnoha přejezdech volili method feeder. Doufali jsme, že si ryba povšimne kopečku krmení a masnými červy. Po necelé půl hodiny přichází první ryba. Je to jeseter 131 centimetrů. Přichází šetrné odháčkování, fotka a dlouhé „kříšení“ jesetera po neskutečném boji a výskocích. „To je ono“ říkáme si a nahazujeme method krmítka s neodolatelnou vůní krillové moučky. Po chvíli přichází kapr 77 centimetrů. Slunce pomalu zapadá a na prutu se objevuje lín 50 centrimetrů a zároveň záběr na Jirkové udici. V rychlosti blesku lína odháčkuji a jdu pomáhat Jirkovi s větší rybou. Při zvedání ryby v podběráku jsem si uvědomil, že máme tu čest s rybou přesahující hranici 10kg. Je to krásný zdravý kapr velikosti 81 centimetrů. Kapr vydával zvuky, při kterých bylo jak těžké rybu zvedat, tak i fotit.

Kapr 10Kg chycený Jirkou na Hrázkách 1 Kapr 10Kg chycený Jirkou na Hrázkách 2

Jirka přišel na způsob, který dosud neznám. Chytal jednu za druhou. Ryby doslova „lítaly“ na břeh a rybáři, kteří seděli kolem byli téměř bez záběru. Od jesetera 135 centimetrů dostal Jirka za vyučenou. Jeseter ho na břehu pěkně plácnul ocasem do nohy a podle červeného místa na noze to cítil i večer. Svatý Petr se mi odvděčil dalším línem 50 centimetrů a 3kg. Byl jsem nadšený, proto předcházejícího jsem díky intenzitě záběrů nestihl vyfotit. Jirkovi na udici zabral jeseter, který měl pouhých 118 centimetrů a neuvěřitelných 16,5kg.

Jeseter 135cm Jirka Lín 50cm Fidis 1 Jeseter 118cm Jirka ín 50cm Fidis 2

Slunce zapadlo a stavíme hranici, abychom rozdělali oheň a trochu se zahřáli a při té příležitosti i najedli. Jako kdyby ryby věděli, že zrovna máme něco na práci. „Ani potah“ říkali jsme si. V tom jen vidím, jak buřt letí vzduchem a Jirka běží k udici. Je tam krásný lysec 75 centimetrů. Začíná noc a aktivita ryb je téměř nulová. Teple se oblékáme, ale i přesto je znatelně poznat, že je pouhých 7 stupňů. Jirka chytá přes noc, ale já se obaluji dekou jako mumie a ukládám se ke spánku. Přes celou noc akorát jeden lín a jeden kapřík. Ráno pospáváme a poleháváme a těšíme se, až na naše místo začne svítit slunce. Kolem 10 hodiny začíná být opět teplo. S úsměvem na tváři ze sebe doslova strháváme bundy a oblékáme plavky. Netrvá dlouho a ryby začínají zase brát. Na method feeder s umělou kukuřicí a 3 masnými červy se mi podařil kapr 90 centimetrů a 13kg. Jirkovi zabral lín, miminko, které mohlo mít kolem 25cm. Pomalu balíme věci a připravujeme odjezd. Během odpoledne se podařilo pár kaprů v rozmezí 70 – 80 centimetrů. Nosíme věci do auta, pruty stále nahozené. Přišla mi poslední jízda, ale kapr mi u břehu bohužel spadl. I taková je rybařina.

Kapr Fidis Hrázky P1090930.JPG

Startujeme auto a naposledy se ohlížíme za skvělými dny. Bylo to pohodové posezení u vody. V noci sice šlo málem o život, ale bylo to fajn a pojedeme brzy zas.

Petrův zdar.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..